Головна » Юристу » Юридичні консультації » Контрнаступ на запит від податкової. Позиція юриста: правова відповідь на безкарне хамство
Консультації Це цікаво Юридичні консультації

Контрнаступ на запит від податкової. Позиція юриста: правова відповідь на безкарне хамство

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Державна податкова служба оновила підходи до «листів-щастя». Останнім часом контрагентам підприємств, внесених до переліку ризикових, надсилаються запити про надання інформації та їх документального підтвердження з набором статей ПКУ, суть яких зведена до: «виявлено факти, що свідчать про недостовірність визначення платником показників декларацій з ПДВ». В листі, після погроз позаплановою перевіркою, люб’язно пропонується зробити коригування ПДВ самостійно, зняти кредит та заплатити штраф. Інколи зазначені запити підписуються керівниками підрозділів ГУ ДПС, а не керівниками ГУ ДПС.

В даному випадку для підприємства, яке внесено до переліку ризикових ми радимо на протиправність відповідати правовими методами – документувати протиправність ДПС.

Неправомірними діями ДПС суб’єкту господарювання наноситься шкода не тільки репутаційного, а й майнового характеру, яка може бути у відмові здійснити оплату контрагентом, у штрафних санкціях, неможливістю реалізувати товар (роботи, послуги). Потенційно її треба буде відшкодовувати відповідно до ст.ст. 1173 та 1174 ЦК України.

Для якісного відшкодування шкоди треба підготуватись направивши на ГУ ДПС контрзапит, зразок за посиланням

Його суть не зведена до суб’єктивних припущень щодо нереальності операцій та примушуванні платників порушувати закон, як це робить ДПС, а ґрунтується на нормах закону, що орган влади має реагувати на порушення закону шляхом усунення цих порушень. Отже контрзапит не тільки дає можливість задокументувати ДПС та отримати копії матеріалів, а й попереджує ДПС про необхідність самостійного скасування незаконного протоколу внесення до ризикових та потенційне стягнення відшкодування завданих збитків.

Окремо, для контрагентів отримувачів «листів-щастя» рекомендація: якщо особа, яка підписала запит від ДПС відсутня в переліку уповноважених осіб на сайті ДПСУ, то запит складено з порушенням вимог ПКУ, а платник податків звільняється від обов’язку надавати відповідь на такий запит. Зразок відповіді за посиланням.

Якісне документування – це підґрунтя відновлення справедливості.

#правовийбультерєр


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X