ЛИСТ
від 06.05.2015 р. N 16102/7/99-99-15-02-02-17
Щодо проведення камеральних перевірок декларацій з податку на прибуток підприємств у 2015 – 2016 роках
У зв’язку з численними запитами територіальних органів ДФС та набранням з 01.01.2015 р. чинності Закону України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (далі – Закон N 71-VIII) Державна фіскальна служба України надає методологічну допомогу щодо проведення камеральних перевірок декларацій з податку на прибуток підприємств у 2015 та 2016 роках.
Пунктом 3 розділу II Прикінцевих положень Закону N 71-VIII встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Водночас зазначене обмеження з 1 січня 2015 року не поширюється, зокрема, на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари.
Пункт 3 розділу II Прикінцевих положень Закону N 71-VIII містить нормативні приписи, які мають проміжний, тимчасовий характер та розраховані на певний період, а отже, не вносять змін в законодавство, а лише встановлюють правовий режим правовідносин на певний період.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Пунктом 3 розділу II Прикінцевих положень Закону N 71-VIII встановлюється обмеження щодо проведення всіх видів перевірок контролюючими органами суб’єктів господарювання у 2015 та 2016 роках з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік, у тому числі камеральних перевірок декларацій з податку на прибуток таких суб’єктів господарювання.
Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві, Міжрегіональному головному управлінню ДФС – Центральному офісу з обслуговування великих платників довести зазначений лист до відома підпорядкованих підрозділів та забезпечити його врахування при проведенні контрольно-перевірочної роботи та апеляційних процедур.
Директор Департаменту оподаткування юридичних осіб
Щоденне користування смартфоном залишає на його корпусі сліди: подряпини, потертості, а іноді й тріщини.…
Оклад за посадою «офіс-менеджер» було підвищено з 01.02.2025 року. З 01.06.2025 року до штату введено…
Підприємництво в Україні — це завжди про гнучкість. Особливо якщо ти ФОП. Щось змінюється в…
Детские качели подвесные купить в інтернет-машазине BONRO – это не просто купить игрушку, а приобрести…
Багато хто вважає, що діаграми Ганта підходять лише для класичних проєктів: розробки програмного забезпечення, будівництва…
Сучасна стоматологія пропонує чимало ефективних способів відновлення пошкоджених або зруйнованих зубів. Одним з найнадійніших варіантів…