ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.03.2015 р. N 5834/6/99-99-19-03-02-15

Щодо заповнення деяких граф податкової накладної

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо порядку заповнення деяких граф податкової накладної, починаючи з 1 січня 2015 року, та повідомляє.

Починаючи з 1 січня 2015 року при постачанні товарів/послуг на митній території України податкова накладна та розрахунок коригування до неї складаються за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. N 957, із змінами та доповненнями, внесеними наказами МФУ від 14.11.2014 р. N 1129 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року N 957” та від 23.01.2015 р. N 13 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України” (далі – Порядок N 957).

Порядком N 957 передбачено, що з 1 січня 2015 року податкова накладна, додатки до неї та розрахунок коригування складаються виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Для розпізнавання електронною системою ідентичності зазначених платниками податків показників, вказаних у графі 5 податкової накладної, додатків до податкової накладної та розрахунку коригування, у вказаних графах передбачено зазначення коду одиниці виміру об’єкта операції відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі – КСПОВО).

Згідно з пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Таким чином, у разі якщо вартість послуги визначається із застосуванням одиниць обліку, які відображаються у первинних документах, регістрах бухгалтерського обліку, то у графах 5.1 та 5.2 податкової накладної зазначаються одиниці виміру (умовне позначення і код) згідно з КСПОВО, у тому числі і у випадку, коли одиницею обліку послуги згідно з договором визначена гривня.

У разі якщо послуга, що надається, не має одиниці обліку, у графі 5.1 зазначається “послуга”, а графа 5.2 не заповнюється.

Щодо порядку заповнення графи 6 податкової накладної “кількість (об’єм, обсяг)” при постачанні послуг, повідомляємо таке.

У разі складання податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається “1”.

У разі складання податкової накладної на часткове постачання послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число “0,5”.

У графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість. Графа заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

В. о. Голови

М. В. Мокляк

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

3 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

4 тижні ago