Нормативна база бухгалтера

Лист МФУ від 27.12.2016 №31-11420-07-16/37214 – Облік витрат на участь у тендері

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.12.2016 р. № 31-11420-07-16/37214

Щодо обліку витрат на участь у тендері

Міністерство фінансів України на запити щодо окремих питань з бухгалтерського обліку повідомляє.

Відповідно до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 р. N 73, операційна діяльність – це основна діяльність підприємства, а також інша діяльність, яка не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю. Витрати – це зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов’язань, які призводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілення власниками).

Порядок формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати підприємства та її розкриття у фінансовій звітності визначено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 “Витрати”, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 р. N 318 (далі – П(С)БО 16).

Згідно з пунктом 7 П(С)БО 16 витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Витрати, які неможливо прямо пов’язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Ураховуючи інформацію, наведену у запиті, витрати, понесені підприємством під час участі в тендерах, зокрема на оплату послуг електронного майданчика, підготовку тендерної документації, можуть бути віднесені до складу витрат на збут (якщо учасник став переможцем торгів) або до складу інших витрат операційної діяльності (якщо учасник не став переможцем торгів).

Водночас повідомляється, що листи Міністерства фінансів України мають лише інформаційно-роз’яснювальний характер і не встановлюють норм права.

Директор Департаменту податкової, митної політики
та методології бухгалтерського обліку

Ю. П. Романюк

Share
Опубліковано
Sunny-J
Мітки: витрати

Recent Posts

Меню на тиждень без стресу: як доставка продуктів спрощує життя

Робочий тиждень, діти, домашні справи — і ось ви знову стоїте біля холодильника о восьмій…

4 тижні ago

Скільки грошей ваш бізнес втрачає щомісяця через ручні процеси (і чому ви цього не помічаєте)

Більшість власників бізнесу впевнені, що головні втрати — це податки, оренда, зарплати або реклама, яка…

1 місяць ago

Кредит під заставу нерухомості: фінансовий інструмент між стабільністю та ризиком

Кредити під заставу нерухомості стали окремим сегментом фінансового ринку. Такі рішення використовують як бізнес, так…

1 місяць ago

Кавапу: мила та розумна порода для родини

Бажаєте мати вдома ніжне створіння, миле та грайливе, розумне й енергійне? Рішення достатньо просте —…

2 місяці ago

Як вибрати продукти «Торчин» для повсякденного меню?

Страви на кожен день мають бути простими у приготуванні, смачними та різноманітними. Саме тому багато…

2 місяці ago