ЛИСТ   

   від 17.04.2015 р. N 31-11420-07-10/13211   

 Щодо відображення у бухобліку оприбуткування придбаних малоцінних та швидкозношуваних предметів

Згідно з пунктом 4 розділу II Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 “Запаси”, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. N 1202 (далі – Стандарт 123), придбані (отримані) або вироблені запаси зараховуються на баланс за первісною вартістю.

Первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з таких фактичних витрат:

• суми, що сплачується згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків; суми ввізного мита;

• суми непрямих податків у зв’язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються суб’єктам державного сектору;

• транспортно-заготівельні витрати (затрати на заготівлю запасів, оплата тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи і транспортування запасів усіма видами транспорту до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів);

• інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. До таких витрат, зокрема, належать прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати суб’єкта державного сектору на доопрацювання і підвищення якісно технічних характеристик запасів (п. 8 розділу II Стандарту 123).

Оприбуткування придбаних малоцінних та швидкозношуваних предметів у разі оплати після їх отримання, якщо сума податку на додану вартість не відшкодовується суб’єктам державного сектору, відображається за дебетом субрахунка 221 “Малоцінні та швидкозношувані предмети, що знаходяться на складі і в експлуатації” та кредитом субрахунка 675 “Розрахунки з іншими кредиторами”, водночас проводиться другий запис за дебетом субрахунка 801 “Видатки з державного бюджету на утримання установи та інші заходи” та кредитом субрахунка 411 “Фонд у малоцінних та швидкозношуваних предметах за їх видами”.

У разі якщо сума податку на додану вартість відшкодовується суб’єктам державного сектору, оприбуткування зазначених предметів відображається (вартість без податку на додану вартість) за дебетом субрахунка 221 “Малоцінні та швидкозношувані предмети, що знаходяться на складі і в експлуатації” та кредитом субрахунка 675 “Розрахунки з іншими кредиторами”, водночас провадиться другий запис за дебетом субрахунка 801 “Видатки з державного бюджету на утримання установи та інші заходи” та кредитом субрахунка 411 “Фонд у малоцінних та швидкозношуваних предметах за їх видами”, сума податку на додану вартість відображається за дебетом субрахунка 641 “Розрахунки за податками і зборами в бюджет” та кредитом субрахунка 675 “Розрахунки з іншими кредиторами”.

Директор Департаменту  податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку         М. Чмерук

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

3 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

4 тижні ago