Головна » Для завантаження » Закони, положення, нормативи » Інші документи » Лист ПФУ стосовно подання оновленої форми 1-ДФ із типом Довідковий
Інші документи

Лист ПФУ стосовно подання оновленої форми 1-ДФ із типом Довідковий

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.01.2021 р. N 2800-050102-1/2832

Пенсійний фонд України, розглянувши лист Видавничої групи “АС” (газети “Зарплата та кадрова справа”), в межах своєї компетенції повідомляє.

Наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2020 р. N 773 затверджено нову форму Податкового розрахунку та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку (далі – Порядок).

Згідно з розділом III Порядку заголовна частина розрахунку містить інформацію щодо обраного платником типу Податкового розрахунку, інформацію про податкового агента та платника єдиного внеску, а також інформацію про додатки, що є невід’ємною частиною Податкового розрахунку.

Податковий розрахунок типу “Довідковий” це розрахунок, який подається платником єдиного внеску з типом “Звітний”, у додатках якого наявна інформація щодо призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат.

У Розділі IV Порядку визначено, що у рядку 035 додатка 1 до Податкового розрахунку “Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам” (далі – Д1) обирається необхідна позначка:

для призначення пенсії – у разі подання Д1 у складі Податкового розрахунку з типом “Звітний” як “Довідковий” для призначення пенсії застрахованим особам. У цьому разі Д1 має містити відомості для призначення пенсії по застрахованій особі, які подаються за період до дати формування заяви на призначення пенсії;

для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат – у разі подання Д1 у складі Податкового розрахунку з типом “Звітний” як “Довідковий” для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат застрахованим особам. У цьому разі Д1 має містити відомості для призначення інших соціальних виплат по застрахованій особі.

Враховуючи зазначене, податковий розрахунок типу “Довідковий” подається протягом звітного кварталу в разі призначення пенсії або інших соціальних виплат застрахованій особі.

При цьому під час подання Податкового розрахунку за звітний квартал до Податкового розрахунку та його складових необхідно включати відомості про нарахування єдиного внеску щодо осіб, стосовно яких раніше було надано податковий розрахунок типу “Довідковий”.

Водночас, згідно з частиною другою статті 12 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” надання роз’яснень з питань застосування законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Голова правління

Є. Капінус


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка