Консультації

Маєте податковий борг 5 млн.грн сукупно по податкам? – Готуйтесь до примусового стягнення з розрахункових рахунків

З 01 cічня 2017 відбулися зміни в податковому законодавстві в частині погашення податкового боргу. Зокрема, надано право контролюючому органу здійснювати  стягнення готівкових коштів або грошових коштів з банківських рахунків боржників в рахунок погашення податкового боргу, який виник у результаті несплати узгодженого грошового зобов’язання (визначеного у податковій декларації або уточнюючому розрахунку) без звернення до судових органів за умови, що розмір такого податкового боргу становить більше 5 млн. грн. та не сплачений на протязі 90 днів з моменту виникнення такого боргу.

Проте значна кількість платників податків вважає, що зазначене рішення контролюючим органом може бути прийнято лише якщо заборгованість виникла по одному податку та за однією декларацією, якою визначено податкове зобов’язання більше 5 млн. грн.

В зв’язку з чим, ГУ ДПС у м. Києві звертає увагу платників податків, що підставою для прийняття рішення про стягнення коштів з рахунків у банках є наявність податкового боргу, розмір якого сукупно становить 5 млн. грн. і більше (незалежно від кількості поданих декларацій, за будь-яким податком, збором, платежем (або за усіма платежами разом) та уточнюючих розрахунків до таких декларацій).

Також слід зазначити, що відповідне рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи), прийняте згідно з пунктом 95.5 статті 95 Податкового кодексу, виконується до погашення суми податкового боргу у повному обсязі, незважаючи на зменшення суми податкового боргу (при частковому погашенні і безперервності існування) або її збільшення (в результаті несплати задекларованих грошових зобов’язань за інший податковий період, з іншого податку).

ДПС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago