Головна » Бухгалтеру » Консультації » Митниця ДФС про порядок повернення грошової застави громадянам
Консультації

Митниця ДФС про порядок повернення грошової застави громадянам

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до статті 313 Митного кодексу України при виконанні зобов’язання, забезпеченого грошовою заставою, сплачені кошти підлягають поверненню особі, яка внесла цю заставу, або уповноваженій нею особі  не пізніше трьох банківських днів. Повернення грошової застави може здійснюватися у будь-якому органі доходів і зборів, навіть якщо вона вносилася на рахунок іншого органу доходів і зборів.

За письмовою заявою особи, яка внесла грошову заставу, або уповноваженої нею особи кошти, внесені як грошова застава, можуть бути використані для сплати митних платежів або для забезпечення сплати митних платежів за іншим зобов’язанням зазначеної особи перед органами доходів і зборів.

Кошти, внесені як грошова застава, що перебувають на рахунку органу доходів і зборів без розпорядження про їх використання протягом 1095 днів з дня їх внесення, у 30-денний строк підлягають поверненню особі, яка вносила ці кошти, або уповноваженій нею особі, а у разі неможливості такого повернення підлягають перерахуванню до державного бюджету.

При невиконанні зобов’язання, забезпеченого грошовою заставою, сума митних платежів, що підлягає сплаті, перераховується до державного бюджету із сум грошової застави.

Порядок внесення грошової застави та її повернення визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

  На сьогодні механізм повернення громадянам або вповноваженій ним особі грошової застави визначено наказом Державної митної служби України від 18.08.2008 № 908 «Про затвердження Порядку надання громадянами митному органу фінансової гарантії шляхом унесення грошової застави при тимчасовому ввезенні товарів на митну територію України та транспортних засобів з метою транзиту через територію України та її повернення» (далі – Порядок).

Відповідно до Порядку повернення грошової застави здійснюється на підставі письмової заяви громадянина, до якої додаються другий примірник квитанції МД-1, який підтверджує внесення відповідних сум грошової застави, та Акт про підтвердження вивезення товарів  та/або транспортних засобів.

Заява складається у довільній формі з обов’язковим зазначенням способу повернення: готівкою – для виплати коштів  громадянам,  якщо  такі кошти вносилися готівкою; безготівково – з обов’язковим зазначенням реквізитів банківського рахунку громадянина.

Вінницька митниця ДФС

34 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X