Головна » Бухгалтеру » Консультації » Неповний робочий час: визначення суми індексації
Консультації

Неповний робочий час: визначення суми індексації

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Правила проведення індексації та нарахування сум індексації грошових доходів населення визначено п. 4 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, який затверджено постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

А саме:  коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу. Листом Мінсоцполітики від 28.10.2019 р. № 46/0/216-19 надано чітке роз’яснення стосовно питання нарахування індексації при неповному робочому часі.

Директорат стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Міністерства соціальної політики розглянув лист редакції газети «Оплата праці» стосовно індексації заробітної плати та повідомляє.

Правила проведення індексації та нарахування сум індексації грошових доходів населення визначено Порядком проведення індексації грошових доходів населення, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (із змінами) (далі — Порядок).

Відповідно до пункту 4 Порядку передбачено, що в разі, коли особа працює неповний робочий час, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.

З урахуванням зазначеного, якщо працівник у вересні 2019 року відпрацював 15 робочих днів за графіком роботи підприємства, то сума індексації мала виплачуватись пропорційно відпрацьованому часу.

Що стосується роботи у вихідний день, то згідно зі статтею 107 Кодексу законів про працю України оплату працівнику за цей день проведено у подвійному розмірі.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X