Головна » Бухгалтеру » Консультації » Несвоєчасність сплати ПДФО
Консультації

Несвоєчасність сплати ПДФО

Поділіться з друзями - підтримайте проект

“Яка відповідальність за несвоєчасну сплату податку на доходи фізичних осіб та військового збору за результатами річного декларування?”

Якщо громадянин до 1 серпня не сплатив задекларовану ним суму податку на доходи фізичних осіб та військового збору, то крім нарахованих податків доведеться сплатити ще й суми штрафних санкцій та пені.  Податковим кодексом передбачено, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  1. при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;
  2. при затримці більше 30 календарних днів – у розмірі 20 % (п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу).

Крім цього, при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником податків або податковим агентом, – після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня (п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу). 

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Сплата податків ФОП загальносистемником

Наша розсилка

Події

червень, 2021

X