Юридичні консультації

Невикористання процедури списання недоїмки з ЄСВ, не доводить законність вимоги ДПС: суд

Позивач не скористався процедурою списання ЄСВ, проте суд скасував вимоги ДПС про його сплату.
 

Законодавець визнав, що фізичних осіб-підприємців, які обрали загальну систему оподаткування і не отримували доходу, дискримінували по відношенню до фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та не отримували доходу.

До такого висновку дійшов Кіровоградський окружний адміністративний суд у справі № 340/1864/20. У цій справі позивач звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Державної податкової служби в Кіровоградській області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Мова йде про списання ЄСВ відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників».

Держава вирішила списати зобов’язання зі сплати внеску фізичних осіб-підприємців, які обрали загальну систему оподаткування та не отримували доходу упродовж з 01 січня 2017 року по 03 червня 2020 року, за певною процедурою.

Позивач не скористався нею, хоча підприємницьку діяльність припинив до набрання чинності Законом.

На думку суду, факт невикористання позивачем процедури списання недоїмки зі сплати внеску, ніяким чином не доводить законність вимоги, оскільки законодавець визнав, що вона прийнята на підставі дискримінаційної норми права.

Відповідно до приписів пункту 7 частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації.

Водночас існує Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», мета якого забезпечення рівних можливостей щодо реалізації прав і свобод людини та громадянина.

Якщо законодавство забороняє дискримінацію, то суд, перевіряючи владні рішення у цій площині, зобов’язаний зупинити настання негативних наслідків дискримінаційних рішень.

Керуючись такими висновками Кіровоградський окружний адміністративний суд визнав протиправною та скасував вимогу Головного управління Державної податкової служби України в Кіровоградській області, якою позивач зобов’язаний сплатити недоїмку з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

СЮГ

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Чехол на Samsung S23 FE: гид для покупателя

Новейшие смартфоны требуют особого внимания к их сохранности из-за высокой стоимости и хрупкой конструкции. Качественный…

2 дні ago

Віртуальний номер для бізнесу: чому компанії обирають Freezvon

У світі стрімкої цифрової трансформації бізнесу компанії дедалі частіше відмовляються від традиційної телефонії на користь…

4 дні ago

Чи потрібно припиняти підприємницьку діяльність у разі мобілізації?

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…

1 тиждень ago

Коли громадська організація має зареєстуватися платником ПДВ

ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…

1 тиждень ago

Реклами про IT багато, але чи варте воно уваги?

Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…

3 тижні ago

В Україні з’явилася платформа автоматичного розрахунку податку з інвестицій

Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…

1 місяць ago