Головна » Бухгалтеру » Консультації » Новації у сфері ПДВ, згідно із Законом 466
Консультації

Новації у сфері ПДВ, згідно із Законом 466

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Ми продовжуємо Вас знайомити із положеннями Закону від 16.01.2020 № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» дещо змінились і санкції за порушення податкового законодавства. Цим Законом внесено ряд змін до ПК України, серед яких виділимо наступні.

  1. Порушення платником ПДВ граничних термінів реєстрації в ЄРПН ПН та/або РК тягне за собою штраф у розмірі 2% обсягу постачання (без урахування ПДВ), але не більше 1 020 гривень.
  2. За відсутність реєстрації ПН і РК передбачений штраф в розмірі 5% від обсягу поставки (без урахування ПДВ), але не більше 3 400 гривень.
  3. Операції звільнені від оподаткування ПДВ, операції, що оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою також підпадають під зазначені штрафні санкції.
  4. Порушення платником встановленого порядку взяття на облік у контролюючих органах – 340 грн для самозайнятих осіб та 1 020 грн для юросіб.
  5. Збільшено розмір штрафу за неподання/подання з порушенням встановлених строків чи подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податковими агентами звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь фізосіб – 1 020 грн (донині – 510 грн). Аналогічні дії повторно – 2 040 грн (дотепер – 1020 грн).
  6. Незабезпечення платником податків зберігання первинних документів призведе до штрафу у 1 020 грн – вперше та 2040 грн при повторному порушенні. 🛡неподання або несвоєчасне подання декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, яка подається до контролюючих органів – 340 грн, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені повторно – 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
  7. Неподання звіту про контрольовані операції – тягне за собою накладення штрафу у розмірі 300 розмірів прожиткового мінімуму. 
49 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X