Консультації

Об’єднана звітність: наразі можливість не реалізована, але про права застрахованих осіб ПФУ та МінФін вже подбали.

Як ми вже повідомляли раніше, із 01.01.02021 року набули чинності норми та закони стосовно нової форми об’єднаної звітності із ЄСВ, ПДФО та ВЗ.

З метою недопущення порушення прав застрахованих осіб на своєчасне отримання пенсійних та соціальних виплат було впроваджено Розрахунок та додатки до нього, що містять персоніфіковані відомості, з типом “Звітний” як “Довідковий”.

Податковий розрахунок типу “Довідковий” – це розрахунок, який подається платником єдиного внеску з типом “Звітний”, у додатках якого наявна інформація щодо призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат.

У рядку 035 додатка 1 до Податкового розрахунку “Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам” (далі – Д1) обирається необхідна позначка:

  • для призначення пенсії – у разі подання Д1 у складі Податкового розрахунку з типом “Звітний” як “Довідковий” для призначення пенсії застрахованим особам. У цьому разі Д1 має містити відомості для призначення пенсії по застрахованій особі, які подаються за період до дати формування заяви на призначення пенсії;
  • для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат – у разі подання Д1 у складі Податкового розрахунку з типом “Звітний” як “Довідковий” для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат застрахованим особам. У цьому разі Д1 має містити відомості для призначення інших соціальних виплат по застрахованій особі.

Враховуючи зазначене, податковий розрахунок типу “Довідковий” подається протягом звітного кварталу в разі призначення пенсії або інших соціальних виплат застрахованій особі.

При цьому під час подання Податкового розрахунку за звітний квартал до Податкового розрахунку та його складових необхідно включати відомості про нарахування єдиного внеску щодо осіб, стосовно яких раніше було надано податковий розрахунок типу “Довідковий”.

Таке роз’яснення надали фахівці ПФУ у листі від 22.01.2021 р. № 2800-050102-1/2832. Аналогічне роз’яснення надав Мінфін у листі від 27.01.2021 р. № 11220-02-62/2362.

 ПФУ зазначає, що у разі виникнення питань стосовно подання об’єднаної звітності, платникам слід звертатися до ДПСУ.

Наразі, не реалізована можливість подання звітності за новою формою. Тож чекаємо на оновлення форм у програмах провайдерів електронного документообігу.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Розбір основних видів комбінацій японських свічок: про що вони говорять?

Існують різні методи технічного аналізу, які у своїй роботі використовують інвестори, трейдери та аналітики на…

21 годину ago

Чехол на Samsung S23 FE: гид для покупателя

Новейшие смартфоны требуют особого внимания к их сохранности из-за высокой стоимости и хрупкой конструкции. Качественный…

1 тиждень ago

Віртуальний номер для бізнесу: чому компанії обирають Freezvon

У світі стрімкої цифрової трансформації бізнесу компанії дедалі частіше відмовляються від традиційної телефонії на користь…

1 тиждень ago

Чи потрібно припиняти підприємницьку діяльність у разі мобілізації?

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…

2 тижні ago

Коли громадська організація має зареєстуватися платником ПДВ

ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…

2 тижні ago

Реклами про IT багато, але чи варте воно уваги?

Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…

4 тижні ago