Головна » Для завантаження » Закони, положення, нормативи » Інші документи » Обов’язок нарахування і сплати ЄСВ у ФОП припиняється з місяця, наступного за датою набуття статусу особи з інвалідністю, за умови отримання пенсії або соціальної допомоги
Інші документи Консультації Листи ДФС

Обов’язок нарахування і сплати ЄСВ у ФОП припиняється з місяця, наступного за датою набуття статусу особи з інвалідністю, за умови отримання пенсії або соціальної допомоги

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 25.01.2022 р. N 128/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула Ваше звернення щодо практичного застосування норм законодавства з питання нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) і в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у своєму зверненні повідомив, що зареєстрований фізичною особою – підприємцемі є особою з інвалідністю та просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо звільнення від нарахування єдиного внеску.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року N 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Згідно із п. 4 частини першої ст. 4 Закону N 2464 платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Водночас, особи, зазначені у пунктах 4 і 5 частини першої ст. 4 Закону N 2464, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (частина четверта ст. 4 Закону N 2464).

Обмін даними між Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України та фондами соціального страхування відбувається відповідно до протоколів обміну інформацією, розроблених на виконання Порядку обміну інформацією між Міністерством доходів і зборів України, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 19.09.2013 р. N 494, постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.09.2013 р. N 16-1, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 09.10.2013 р. за N 1733/24265.

Враховуючи викладене, обов’язок нарахування і сплати єдиного внеску у фізичної особи – підприємця припиняється з місяця, наступного за датою набуття статусу особи з інвалідністю, за умови отримання пенсії або соціальної допомоги.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект