Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Оплата на карту фізособи, якщо ця фізособа паралельно є ФОП: наслідки можуть бути витратними
Держоргани інформують

Оплата на карту фізособи, якщо ця фізособа паралельно є ФОП: наслідки можуть бути витратними

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Податківцями спільно з ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в рамках кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212* КК України, виявлено факти отримання фізичною особою на власні  платіжні картки понад 18 млн гривень. При цьому зазначена особа є одночасно пов’язаною особою сільгосппідприємства та підприємцем.

*Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)

3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах, –

караються штрафом від п’ятнадцяти тисяч до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 000,00-425 000,00грн) з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Як зʼясували працівники відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, фізичною особою було відкрито понад 20 банківських карткових рахунків для створення умов для ухилення від оподаткування сільгосппідприємству та безпосередньо собі як підприємцю, отримання на власні потреби коштів, що фактично можуть бути виручкою від реалізації сільгосппродукції, необлікованої в обліку сільгосппідприємства та підприємця.

У подальшому кошти обготівковувались через банкомати та касові відділення банківських установ, а також  використовувались на власні потреби шляхом розрахунку платіжними  картками в торгових мережах, готелях, ресторанах як на території України, так і за її межами.

Наслідком використання фізичною особою зазначеної схеми є заниження об’єкту оподаткування підконтрольним сільгосппідприємством та особисто як підприємцем, а також  несплата податків як фізичною особою.

Читати по темі:  Закриття (припинення діяльності) ФОП: які обов'язкові кроки?

Матеріали передані до ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі для залучення до кримінального провадження.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

серпень, 2021

X