Ініціативи законотворців

Петро Порошенко заявив про те, що податок на виведений капітал може бути введено з 2019 року

Про це він сказав під час бізнес-форуму, який транслював “112 Україна”.

“Втрати першого року впровадження податку, а я думаю, що нам слід орієнтуватися на 1 січня 2019 року, складуть, за різними оцінками, від 20 млрд грн до 23 млрд грн на рік”, – заявив Порошенко.

“Є ризики, що скоротяться надходження до державного бюджету? Є, і ми чітко їх розуміємо і повинні передбачити відповідні компенсатори для того, щоб не постраждав державний бюджет, соціальні програми. Але оподаткування тільки тієї частини прибутку підприємств, яка спрямовується на розширення або створення виробництва, створення дуже простого податку в його адмініструванні, щоб не вирішували податківці, що ви віднесли на собівартість, яка структура вашої собівартості, у вас технологія виробництва”, – зазначив президент.

Також Порошенко зазначив, що це не просто позиція стимулювання інвестицій, це має величезне антикорупційне значення, величезне спрощення ведення бізнесу, зниження собівартості і переведення абсолютної більшості українського бізнесу до потенційно тих, кого можуть звинуватити у якихось кримінальних кроках, на абсолютно чисту, світлу і прозору сторону.

Нагадаємо, що Уряд України схвалив законопроект “Про внесення змін до податкового кодексу про податок на виведений капітал”.

У Мінфіні раніше пояснили, що основна новація законопроекту – заміна податку на прибуток на податок на виведений капітал, що передбачає оподаткування розподілених дивідендів або прирівняних до них платежів. Крім того, документом передбачено відмову від податку на репатріацію. Ставка податку на виведений капітал має становити 15% при оплаті дивідендів юридичній особі-нерезиденту або фізичній особі. Для прирівняних до дивідендів платежів ставка складе 20%, до них віднесено виплати за відсотками, договорами страхування, фіндопомоги неплатнику податку, який не було повернуто за 12 місяців, купівлю товарів і послуг осіб, що використовують спрощену систему оподаткування, донарахування за трансфертне ціноутворення, роялті, безкоштовне надання майна неплатнику податку, а також інвестиції в статутний фонд неплатників податку.

До засідання уряду законопроект прокоментував міністр фінансів Олександр Данилюк, сказавши наступне: “Дуже прогресивний законопроект. Він змінює підходи до оподаткування, зменшує навантаження на бізнес. Я сподіваюся, що сьогодні він буде позитивно сприйнятий моїми колегами, проголосований і спрямований до ВР”.

Більше про податок на виведений капітал ви можете прочитати тут і тут

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Будівельні матеріали: міцний фундамент успішного бізнесу

  В сучасному світі, де конкуренція постійно зростає, важливо мати надійних партнерів та якісні матеріали.…

16 години ago

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

3 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

4 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

4 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

4 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago