Кадровий облік

Покроковий алгоритм отримання е-лікарняного

Уже майже два роки як лікарі фактично відмовились від паперових бланків листків непрацездатності, натомість вони використовують цифрові інструменти для формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (далі — МВТН).

В електронній системі охорони здоров’я вже створено понад 20 млн МВТН. На основі таких медичних висновків формується електронний лікарняний.

Виписка паперових лікарняних змушувала лікаря виділяти досить тривалий час прийому на виконання не медичної, а скоріше канцелярської роботи: заповнення граф, що стосуються паспортних даних пацієнта, адресу і місце роботи, яких пацієнт ще й не завжди точно пам’ятає.

Усе це дуже затягувало процес, і виписування листка непрацездатності інколи могло тривати вдвічі довше, ніж весь прийом пацієнта із розбиранням скарг, призначенням лікування та рекомендаціями.

Оформлення медичних висновків про тимчасову непрацездатність за умови правильного користування функціоналом залишає для лікаря більше часу для взаємодії з пацієнтом.

Лікарю достатньо в кілька кліків сформувати медичний висновок, вказати необхідні дані і накласти свій електронний підпис. А далі лікар має змогу зосередитися на медичному аспекті.

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність є підставою для створення електронного лікарняного, завдяки якому людина отримує виплати.

Отримати електронний лікарняний просто. Для цього потрібно:

  1. У разі погіршення стану здоров’я обов’язково звернутися до лікаря.
  2. Лікар встановить факт тимчасової непрацездатності та сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) у реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.
  3. Далі лікар підпише МВТН своїм кваліфікованим електронним підписом (КЕП), після цього ви отримаєте смс-повідомлення з номером МВТН.
  4. Автоматично дані з МВТН направляються в електронний реєстр листків непрацездатності, де на підставі наявних в реєстрі застрахованих осіб даних та з використання цих даних буде сформовано е-лікарняний. Важливо, що в даних, що передаються на соціальну сторону, немає медичних даних.
  5. Далі ви отримаєте смс-повідомлення від Пенсійного фонду з номером лікарняного.
  6. Проінформуйте свого роботодавця про період непрацездатності, зателефонувавши або переславши номер лікарняного. Роботодавець в кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду перегляне листок непрацездатності і через 7 днів після дати його закриття може сплачувати його.
Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: е-лікарняні

Recent Posts

Будівельні матеріали: міцний фундамент успішного бізнесу

  В сучасному світі, де конкуренція постійно зростає, важливо мати надійних партнерів та якісні матеріали.…

6 днів ago

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

4 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

1 місяць ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

1 місяць ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

1 місяць ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

1 місяць ago