Головна » Бухгалтеру » Консультації » Порядок сплати податку на прибуток підприємствами, які протягом року переходять зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування?
Консультації

Порядок сплати податку на прибуток підприємствами, які протягом року переходять зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зі змінами та доповненнями (далі – Декларація).
     

Декларація за річний податковий (звітний) період подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

     Платники єдиного податку, які протягом року перейшли на загальну систему оподаткування, застосовують річний податковий (звітний) період як новостворені платники податку на прибуток підприємств, який для них починається з дати переходу на загальну систему оподаткування і закінчується останнім календарним днем такого податкового (звітного) періоду (крім виробників сільськогосподарської продукції), а у разі ліквідації платника після переходу на загальну систему оподаткування – закінчується датою ліквідації.

     Виробники сільськогосподарської продукції, з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», у разі переходу на загальну систему оподаткування з 01 січня 2020 року подають окремо Декларацію за період з 01.01.2020 по 01.07.2020, а починаючи з 01 липня 2020 року застосовують річний податковий період, який починається з 01 липня поточного звітного року і закінчується 30 червня наступного звітного року. 

     Платник податку на прибуток зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним Декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого ПКУ для подання Декларації. 

     Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

 

ЗІР 102.11

40 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X