Головна » Бухгалтеру » Консультації » Повернення ПДФО та відображення у ф. 1ДФ суми переплати податку, яка виникла за результатами остаточного розрахунку з працівником, який припиняє трудові відносини
Консультації

Повернення ПДФО та відображення у ф. 1ДФ суми переплати податку, яка виникла за результатами остаточного розрахунку з працівником, який припиняє трудові відносини

Поділіться з друзями - підтримайте проект

 Згідно з п.п. «в» п.п. 169.4.2 п. 169.4ст. 169 ПКУ роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги, під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

А  якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з роботодавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов’язання платника податку за наслідками звітного податкового року та сплачується самим платником.

     Податкові агенти згідно з п. 176.2 ст. 176 ПКУ зобов’язані:

  1. своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок на доходи фізичних осіб з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;
  2. подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, Податковий розрахунок сум нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Податковий розрахунок за ф. 1ДФ), а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

     Враховуючи зазначене, якщо внаслідок здійсненого остаточного розрахунку з платником податку виникає переплата податку на доходи фізичних осіб, то на її суму податковий агент зменшує суму нарахованого податкового зобов’язання платника податку за місяць такого остаточного розрахунку та відображає це в Податковому розрахунку за ф. 1ДФ.

Відповідно, на суму переплати зменшуються зобов’язання податкового агента по сплаті податку на доходи фізичних осіб в бюджет у податковому періоді (місяці) остаточного розрахунку.

Читати по темі:  Суміщення посад: оформлення та оплата

  У разі перевищення суми переплати, яка виникла за результатами остаточного розрахунку з платником податку, над сумою податкового зобов’язання платника податку, ПКУ не передбачено повернення суми такого перевищення, крім випадків, коли переплата виникла у результаті допущення податковим агентом помилки при нарахуванні (утриманні) податку на доходи фізичних осіб за будь який період (місяць) звітного року.

ЗІР 103.25


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X