Головна » Бухгалтеру » Консультації » ПРЕФЕРЕНЦІЇ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ
Консультації

ПРЕФЕРЕНЦІЇ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

ЯКІ ЗМІНИ ЩОДО ОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКОМ НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ ПЕРЕДБАЧАЄ ЗАКОН № 1072?

Закон № 1072 доповнив підрозділ 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) новим пунктом 54. Цим пунктом передбачено зменшення фінансового результату до оподаткування платника податку на прибуток підприємств на суму доходу у вигляді:

  • отриманої одноразової компенсації суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску за найманих осіб, відповідно до Закону № 1071 та включеної до складу доходів звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
  • списаних штрафних санкцій і пені відповідно до пункту 2 (прим. 3) та списаного податкового боргу відповідно до пункту 2 (прим. 4) підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу та включених до складу доходів звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Тобто, починаючи з 10 грудня 2020 року (дати набрання чинності Законом № 1072), платник податку на прибуток підприємств матиме можливість зменшити фінансовий результат до оподаткування та відповідно не враховувати при визначенні суми податкових зобов’язань з цього податку за звітний період суми доходу у вигляді:

  • отриманої ним у такому звітному періоді одноразової компенсації його витрат, понесених за сплату єдиного внеску за найманих осіб;
  • списаних такому платнику у такому звітному періоді штрафних санкцій і пені, нарахованих за податковим боргом, що виник станом на 1 листопада 2020 року.
Читати по темі:  Базовий індекс споживчих цін у серпні 2018р. становив 100,1%

ЧИ ПОШИРЮЄТЬСЯ ПРАВО ЗДІЙСНЮВАТИ КОРИГУВАННЯ ФІНАНСОВОГО РЕЗУЛЬТАТУ ДО ОПОДАТКУВАННЯ, ВИЗНАЧЕНЕ ПУНКТОМ 54 ПІДРОЗДІЛУ 4 РОЗДІЛУ ХХ КОДЕКСУ НА ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК, РІЧНИЙ ДОХІД ЯКИХ НЕ ПЕРЕВИЩУЄ 40 МЛН ГРИВЕНЬ?

Так, поширюється, оскільки зменшення фінансового результату до оподаткування визначене пунктом 54 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу, а відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Кодексу платники з доходом не більше 40 млн гривень не застосовують різниці визначені лише розділом ІІІ Кодексу.

Отже, коригування фінансового результату до оподаткування, визначене пунктом 54 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу, мають право також здійснити платники податку на прибуток, річний дохід яких не перевищує 40 млн гривень і які визначають об’єкт оподаткування цим податком без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім збитків минулих років), визначені розділом ІІІ Кодексу.

ЯК ВІДОБРАЖАТИ У ДЕКЛАРАЦІЇ З ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ РІЗНИЦЮ, ВИЗНАЧЕНУ ПУНКТОМ 54 ПІДРОЗДІЛУ 4 РОЗДІЛУ ХХ КОДЕКСУ?

Платник податків може відобразити нову різницю, визначену пунктом 54 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу, у будь-якому рядку розділу «Різниці, передбачені підрозділом 4 розділу

Податкового кодексу України» додатка РІ до Декларації з податку на прибуток підприємств, яким передбачено зменшення фінансового результату до оподаткування і який не застосовується платником податків для відображення інших різниць за результатами звітного (податкового) року. Також слід буде проставити позначку (х) у спеціальному полі декларації (графа «Наявність доповнення») та зазначити код використаного рядка додатка РІ до Декларації та посилання на відповідну норму Кодексу – «п. 54 підр. 4 р. ХХ ПКУ» у графі «Зміст доповнення» (без подання інших доповнень до декларації з цієї підстави).

ІнфоЛист ДПС №17


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

квітень, 2021

X