Консультації

Припинення виконання зобов’язань за договором оренди під час дії форс-мажорних обставин

 Для ФОП, у яких в договорах є розділ про форс-мажор.

Якщо в Вашому договорі оренди є розділ про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), то необхідно діяти у відповідності з вимогами розділу. Як правило, при настанні форс-мажорних обставин, цим розділом на сторону, яка не може виконати свої зобов’язання, покладається обов’язок довести, що невиконання зобов’язань за договором сталося за наявності форс-мажорних обставин.

Також, наявність форс-мажорних обставин відповідна сторона договору повинна довести, шляхом отримання з торгово-промислової палати (ТПП) довідки (сертифікату) про їх настання.
Форс-мажорні обставини засвідчуються за зверненням суб’єкта господарської діяльності по кожному окремому договору, виконання зобов’язань за яким настало згідно з умовами договору і виконання яких стало неможливим через наявність зазначених обставин.

Заява “про засвідчення форс-мажорних обставин” подається до відповідної ТПП за встановленою формою про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) за підписом ФОП особисто або за її дорученням – довіреною особою. Заявник несе відповідальність за повне та належне оформлення встановленої форми заяви для відповідної категорії заявників, достовірність викладених фактів, наданих документів, доказів, даних, вірність завірених ним копій згідно з чинним законодавством України.
Неналежне та неповне оформлення встановленої форми заяви для відповідної категорії заявників та/або ненадання документів, передбачених у цій заяві, є підставою для залишення заяви без розгляду з повідомленням про це заявника письмово.
Прийнята заява підлягає розгляду залежно від складності й обсягу документів протягом семи робочих днів із дня звернення суб’єкта господарської діяльності.
Після отримання відповіді з ТПП, необхідно письмово звернутись до орендодавця про неможливість виконання зобов’язань за договором оренди та додати довідку (сертифікат) про настання форс-мажорних обставин.

 Для ФОП, у яких в договорах відсутній розділ про форс-мажор.

В кожному договорі в обов’язковому порядку є й розділ, в якому визначено предмет договору (мета договору) – передача в оренду приміщення з метою здійснення підприємницької діяльності (торговельної діяльності, тощо). В такому разі, необхідно ставити питання про тимчасове припинення дії договору у зв’язку з тим, що немає можливості користуватися приміщенням відповідно до мети договору. Наголошую, що орендна плата є наслідком реального виконання мети договору – користування приміщенням, як об’єктом торгівлі.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Розбір основних видів комбінацій японських свічок: про що вони говорять?

Існують різні методи технічного аналізу, які у своїй роботі використовують інвестори, трейдери та аналітики на…

2 дні ago

Чехол на Samsung S23 FE: гид для покупателя

Новейшие смартфоны требуют особого внимания к их сохранности из-за высокой стоимости и хрупкой конструкции. Качественный…

1 тиждень ago

Віртуальний номер для бізнесу: чому компанії обирають Freezvon

У світі стрімкої цифрової трансформації бізнесу компанії дедалі частіше відмовляються від традиційної телефонії на користь…

2 тижні ago

Чи потрібно припиняти підприємницьку діяльність у разі мобілізації?

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…

3 тижні ago

Коли громадська організація має зареєстуватися платником ПДВ

ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…

3 тижні ago

Реклами про IT багато, але чи варте воно уваги?

Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…

4 тижні ago