Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Проєкт МінФіну: зміни до податкової звітності та форм ПН/РК ПДВ.
Держоргани інформують

Проєкт МінФіну: зміни до податкової звітності та форм ПН/РК ПДВ.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Тільки ми повідомляли, що із1 березня 2021 року – ПН/РК реєструємо за новою формою 1 березня 2021 року – ПН/РК реєструємо за новою формою. Як парламентарії прийняли закон про 14%. І закипіла робота !

МінФін попрацював та напрацював Новий Наказ про зміни до податкової звітності та форм ПН/РК ПДВ.

З метою приведення форм та Порядку заповнення податкової звітності з податку на додану вартість і форми та Порядку заповнення податкової накладної у відповідність до вимог Податкового кодексу України  з метою практичної реалізації податкових механізмів у частині застосування ставки ПДВ у розмірі 14 % до операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції та у розмірі 7 % до операцій з постачання послуг у сферах культури, туризму та сектору креативних індустрій.

Проєкт наказу Міністерства фінансів України „Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України”  розроблено відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених законами України від 04 листопада 2020 року № 962-ІХ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій” та від 17 грудня 2020 року № 1115-ІХ „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції” .

Відповідно до змін, внесених Законом № 962 до підпункту „в” пункту 193.1 статті 193 Кодексу, до переліку операцій, що оподатковуються за ставкою 7 % , включено операції з постачання послуг у сферах культури, туризму та сектору креативних індустрій, зокрема із показу (проведення) вистав, постановок, виступів професійних мистецьких колективів, артистичних груп, акторів та артистів (виконавців), кінематографічних прем’єр, культурно-мистецьких заходів, показу оригіналів музичних творів, демонстрації виставкових проєктів, проведення екскурсій для груп та окремих відвідувачів у музеях, зоопарках тощо.

Новим підпунктом „г” пункту 193.1 статті 193 Кодексу з урахуванням змін, внесених Законом № 1115, до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України відповідних товарних груп сільськогосподарської продукції, крім операцій з ввезення на митну територію України товарів, визначених у пункті 197.18 статті 197 Кодексу, передбачено застосування ставки податку на додану вартість у розмірі 14 відсотків.

Відповідно, основною метою підготовки проєкту наказу є приведення форм та Порядку заповнення податкової звітності з податку на додану вартість і форми та Порядку заповнення податкової накладної у відповідність до вимог Кодексу, з урахуванням змін, внесених Законами №№ 962, 1115, виклавши їх у новій редакції, з метою практичної реалізації податкових механізмів у частині застосування ставки податку на додану вартість у розмірі 14 відс. до операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції та у розмірі 7 відс. до операцій з постачання послуг у сферах культури, туризму та сектору креативних індустрій.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2021-rik/, за адресами:

Державна податкова служба України, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, Департамент правової роботи, e-mail: m.temruk@tax.gov.ua;

Міністерство фінансів України, вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, e-mail:  infomf@minfin.gov.ua;

Державна регуляторна служба України, вул. Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

 
 
34 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X