Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Про карантинні обмеження Влада має попереджати за 7 днів!
Держоргани інформують

Про карантинні обмеження Влада має попереджати за 7 днів!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Вчора ВРУ працювала плідно та результативно. Однак не все, що так жадалось відбулось.

Однак, проект Постанови про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення №4320 все ж таки було проголосовано.

Його метою є надання можливості населенню та суб’єктам господарювання підготуватися до можливих запроваджень обмежувальних заходів спрямованих на запобігання поширенню на території України COVID-19, а державі – провести належну підготовку до впровадження таких обмежень.

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови за основу і в цілому.

Голова Комітету також повідомив, що цим проектом передбачається, що у разі виникнення необхідності запровадження на всій території України чи на території окремого регіону заборони:

  • перевезень пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському сполученні; відвідування закладів освіти здобувачами освіти;
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, громадського харчування, торговельного і побутового обслуговування тощо, Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за 7 календарних днів до початку дії таких заборон має:
  1. забезпечити оприлюднення переліку обмежувальних протиепідемічних заходів;
  2. проінформувати про заходи, що будуть запроваджені для підтримки вразливих груп населення, працівників та суб’єктів господарювання, зокрема щодо організації перевезень працівників до місця роботи та у зворотному напрямку;
  3. внести до Верховної Ради України відповідний законопроект, яким передбачатиметься надання державної підтримки та пільг населенню та суб’єктам господарювання, які зазнають негативних наслідків у зв’язку з посиленням протиепідемічних заходів.

Михайло Радуцький зазначив, що Комітет вважає, що прийняття проекту Постанови сприятиме зменшенню соціальної напруги, яка може виникнути у разі посилення карантинних обмежувальних заходів та надасть можливість населенню та суб’єктам господарювання підготуватися до їх запровадження.

Проект Постанови 303 голосами прийнято в цілому. Ця Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування.

Стосовно проекту Постанови про рішення Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року №1100 щодо посилення протиепідемічних заходів №4381.

Народні депутати 290 голосами підтримали включення проекту Постанови для його включення до порядку денного.

Проект доповів народний депутат Ярослав Железняк. Він звернувся до колег з проханням підтримати проект Постанови, якою рекомендується Кабінету Міністрів протягом трьох календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою переглянути обмежувальні заходи із змінами з метою пом’якшення обмежень із заборони у вихідні дні.

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді визначитися шляхом голосування  щодо прийняття чи відхилення проекту Постанови.

Представники фракцій у виступах висловили позиції щодо прийняття чи неприйняття проект Постанови.

За результатами голосування проект Постанови не набрав голосів для прийняття в цілому – «за» -149.

Тобто, карантин видіного дня діятим і надалі.

ВРУ

5 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X