Міністерство соціальної політики України оприлюднило проект наказу «Про затвердження змін до деяких наказів Міністерства соціальної політики України». Проект акта розроблено за власною ініціативою Мінсоцполітики з метою приведення нормативно-правових актів з охорони праці у відповідність до вимог законодавства.

Проектом акта передбачається конкретизація обов’язків суб’єкта господарювання по виконанню вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників під час виконання трудових функцій.

Також передбачається вдосконалення умов праці на робочих місцях, зниження аварійності, травматизму.

Прийняття проекту акта сприятиме приведенню нормативно-правових актів Міністерства соціальної політики України з питань охорони праці у відповідність до вимог законодавства.

Зміни стосуються Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання та Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів.

Ознайомитись з проектом можна тут

Порівняльна таблиця

Також нагадаємо, що відбулись зміни в Порядку проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

Зокрема, повідомлення про нещасний випадок надається територіальному органові Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), а у разі настання нещасного випадку внаслідок події (аварії, катастрофи тощо) під час руху транспортних засобів усіх видів — за місцем реєстрації підприємства (установи, організації). Термін надання повідомлення про нещасний випадок: протягом двох годин з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії згідно з установленою формою.

Новим Порядком збільшено строк розслідування нещасних випадків. Тепер він становить 5 робочих днів, а у разі проведення спеціального розслідування — 15 робочих днів.

Також було розширено перелік нещасних випадків, які підлягають спеціальному розслідуванню(п.10), утворення комісій із розслідувань на підприємстві, у ФОП, та спеціальних комісій Держпраці, обставини, за яких нещасний випадок визнається пов’язаним з виробництвом, удосконалену процедуру розслідування та ін..

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

1 тиждень ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

2 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

2 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

2 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

2 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

2 тижні ago