Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Проект Закону України № 5807 проголосовано в ВРУ! Подання відомостей про КБВ та структуру власності юридичної особи перенесено на 9 місяців!
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Проект Закону України № 5807 проголосовано в ВРУ! Подання відомостей про КБВ та структуру власності юридичної особи перенесено на 9 місяців!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Головуючий поставив на голосування пропозицію про включення до порядку денного і розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи, №5807.

340 голосами пропозиція була підтримана.

Головуючий надав слово для виступу народному депутату Ігорю Фрісу.

Метою законопроекту є вдосконалення та спрощення положень чинного законодавства в частині необхідності зазначення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи.

Проектом пропонується внести відповідні зміни до закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Голова Комітету з питань з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому з техніко-юридичним опрацюванням, виклавши Закон у редакції Комітету.

За результатами голосування законопроект 345 голосами прийнято за основу і 342 голосами – в цілому.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування!

Законопроектом пропонується внести наступні зміни:

  • пункт 9 частини другої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», доповнити новим абзацом, яким передбачити, що у разі, якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є кінцевими бенефіціарними власниками такої юридичної особи, інформація про її кінцевого бенефіціарного власника не зазначається;
  • пункт 16 частини четвертої статті 17 доповнити словами про те, що для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, крім змін до відомостей, передбачених частиною п’ятою статті 17, фізична особа, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи подає нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу лише у разі відсутності вказаного документа у матеріалах реєстраційної справи або у разі його зміни;
  • у пункті 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» збільшити строк виконання обов’язку юридичними особами, зареєстрованими до набрання чинності цим Законом, щодо повідомлення державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності з трьох місяців до одного року з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким затверджена форма та зміст структури власності.

ВРУ

33 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X