У ВРУ зареєстрований Законопроект №7165, котрим закріплюється обов’зок подвійного відбору на посаду прокурора в органи прокуратури. А саме:

  1. Пропонується подвоїти вітбір на посаду прокурора, додавши до кваліфікаційного конкурсного іспиту попередню перевірку кандидатів. щоправда які критерії перевірки та що саме пропонується перевіряти наразі не зрозуміло.
  2. Посилити котроль за відповідальністю прокурорів за свої рішення та вчинки, мова про підстави  дисциплінарної відповідльності. Систематичне (два і більше разів протягом одного року) або одноразове грубе порушення правил прокурорської етики; порушення правил внутрішнього службового розпорядку; втручання чи будь-який інший вплив прокурора у випадках чи порядку, не передбачених законодавством, у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів, у тому числі шляхом публічних висловлювань стосовно їх рішень, дій чи бездіяльності, за відсутності при цьому ознак адміністративного чи кримінального правопорушення; публічне висловлювання, яке є порушенням презумпції невинуватості;  непроходження підвищення кваліфікації в Національній академії прокуратури України або непроходження оцінювання відповідно до вимог цього Закону для підтвердження відповідності кваліфікації прокурора займаній посаді.
  3. Притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності не виключає можливості притягнення його до адміністративної чи кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом.
  4. Прокурорів пропонують зобов’язати підвищувати кваліфікацію. Проходити підвищення кваліфікації вони будуть кожні три роки в Національній академії прокуратури України. При цьому кваліфікацію прокурорів будуть періодично оцінювати. Відповідність займаній посаді будуть перевіряти кожні три роки. Результати оцінювання можуть враховуватися при розгляді питання про призначення прокурора на адміністративну посаду.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

4 тижні ago