Головна » Бухгалтеру » Консультації » Реєстрація нерезидентів як платників податку на прибуток
Консультації

Реєстрація нерезидентів як платників податку на прибуток

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Як ми вже повідомляли раніше, нерезиденти та їх постійні представництва мають стати на облік як платники податку на прибуток в органах ДПС України. ДПС оприлюднила Інформаційний лист № 19 присвячено нормам Закону України від 17 грудня 2020 року № 1117«Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування».

Нерезиденти вже реєструються як платники податку на прибуток. Принаймні вже є такі повідомлення від ДПС.

Станом на сьогодні окремі нерезиденти уже стали на облік в податкових органах і зареєстровані в якості платників податку на прибуток підприємств згідно з вимогами чинного закону.

ДПС пропонує відповіді на актуальні запитання щодо реєстрації нерезидентів платниками податку на прибуток підприємств та їх оподаткування.

Чи повинні нерезиденти, діяльність яких в Україні не створює постійне представництво, реєструватися платниками податку на прибуток підприємств?

Ні

Чи буде нерезидент як новий платник податку на прибуток підприємств вважатися правонаступником його постійного представництва щодо податкових активів та зобов’язань, сформованих у попередніх звітних періодах?

Так

Чи призводить зняття з обліку постійного представництва як платника податку на прибуток і відповідна реєстрація відповідного нерезидента до проведення податкової перевірки такого представництва та/або нерезидента?

Ні

Чи повинен нерезидент, зареєстрований платником податку на прибуток підприємств, готувати окрему фінансову звітність для цілей цього податку окрім фінансової звітності його постійного представництва?

Ні

Якщо постійне представництво нерезидента подавало квартальну звітність з податку на прибуток підприємств у 2020 році, чи повинен такий нерезидент продовжувати подавати квартальну звітність у 2021 році, якщо річний дохід постійного представництва за 2020 рік перевищує 40 млн. гривень?

Читати по темі:  Відповідальність за не взяття на облік в органі ДПС

Так

Як дотримуватися нових правил за відсутності нового порядку реєстрації нерезидентів як платників ПнПП?

Відповідно до положень наказу Міністерства фінансів України від 08.02.2021 № 62 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» на державній реєстрації в Мінюсті. Водночас Кодексом прямо визначені і підстави і перелік документів, які подаються для взяття на облік. Тому до набрання чинності змінами слід керуватися нормами пункту 64.5 статті 64 Кодексу і Порядком обліку платників податків і зборів в частині, яка не суперечить Кодексу.

Чи виникнуть проблеми із застосуванням положень Податкового кодексу України, які розглядають постійне представництво як окремого платника податку на прибуток підприємств, у зв’язку зі скасуванням відповідної реєстрації для постійного представництва?

Ні

Проблем із реєстрацією не виникає. Іноземні компанії вже реєструються як платники податку на прибуток.

Для взяття на облік та реєстрації платником податку на прибуток іноземна компанія подає до контролюючого органу заяву за формою № 1-ОПП (із зазначенням підстав для взяття на облік). До такої заяви додаються документи, перелік яких визначений у пункті 64.5 статті 64 Кодексу. Всім іноземним компаніям при взятті на облік в контролюючих органах надається податковий номер, яким є реєстраційний (обліковий) 9 – значний номер. Іноземній компанії видається довідка про взяття на облік за формою  N 34- ОПП. Додатково питання реєстрації іноземних компаній викладені в Інформаційному листі N 19. Територіальні органи (ЦОП) поінформовані і приймають документи

У разі виникнення питань нерезиденти, постійні представництва  можуть звернутися  до ДПІ (ЦОП) за місцем своєї реєстрації, де їм буде надана кваліфікована допомога для подачі документів та взяття на облік таких нерезидентів як платників податку на прибуток. Адреси та контакти можна знайти на офіційному вебпорталі ДПС  у банері  «Центри обслуговування» або у відкритій частині Електронного кабінету у розділі  «Прес-центр», «Контакти».

Читати по темі:  Зміни в порядку обліку нерезидентів у контролюючих органах

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

березень, 2021

X