Консультації

Роботодавець оплачував медстраховку, а працівник звільняється — як бути із утриманим ПДФО

В ДПС переконують, що підстав для повернення ПДФО працівнику у юрособи не виникає

Страхові платежі (страхові внески), які сплачують роботодавці за договорами добровільного медстрахування працівників, включають до оподатковуваного доходу таких працівників та оподатковують ПДФО та військовим збором.

Однак як діяти, коли за медстрахування працівників підприємства щоквартально наперед сплачує страховій компанії страхові платежі, а при звільненні працівника договір його медстрахування розривається.

Чи правомірно доплатити звільненому працівнику суми переплати з ПДФО, утриманого з доходу у вигляді додаткового блага, за рахунок зменшення зобов’язань підприємства як податкового агента по сплаті ПДФО до бюджету у податковому періоді остаточного розрахунку зі звільненим працівником?

На це питання податківці відповіли в ІПК ДПС від 14.09.2020 р. № 3835/ІПК/99-00-04-05-03-06.

До перелік доходів, які включають до оподатковуваного доходу платника податку віднесені, зокрема, суми страхових платежів (страхових внесків) за договорами добровільного медстрахування, сплачені будь-якою особою – резидентом за платника податку чи на його користь, крім випадків, визначених у пп. “а” – “в” пп. 164.2.16 ПКУ (пп. 164.2.16 ПКУ).

Водночас роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на ПСП (пп. 169.4.3 ПКУ).

Проте, оскільки сплата страхових платежів юрособою – це оплата медпослуг, якими має право скористатися фізособа – працівник, тобто працівник фактично не отримує кошти, то у разі звільнення працівника, юрособа здійснює перерахунок сум нарахованого доходу та сум ПДФО, результат якого відображає в ф. № 1ДФ. При цьому підстав для повернення ПДФО працівнику у юрособи не виникає.

ЮрЛіга

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Тріщина на спинці: чому заміна задньої кришки смартфона — це не про естетику, а про безпеку

  Щоденне користування смартфоном залишає на його корпусі сліди: подряпини, потертості, а іноді й тріщини.…

5 днів ago

Чи впливає дата прийняття на роботу на індексацію зарплати?

Оклад за посадою «офіс-менеджер» було підвищено з 01.02.2025 року. З 01.06.2025 року до штату введено…

2 тижні ago

Податкове планування для ФОП: чому без консультації бухгалтера не обійтись

Підприємництво в Україні — це завжди про гнучкість. Особливо якщо ти ФОП. Щось змінюється в…

2 тижні ago

Подвесные детские качели-гнездо от BONRO: комфорт и радость для вашего ребенка

Детские качели подвесные купить в інтернет-машазине BONRO – это не просто купить игрушку, а приобрести…

4 тижні ago

10 способів використання діаграми Ганта в нетипових бізнес-процесах

Багато хто вважає, що діаграми Ганта підходять лише для класичних проєктів: розробки програмного забезпечення, будівництва…

1 місяць ago

Коли варто задуматися про відновлення зуба за допомогою коронки

Сучасна стоматологія пропонує чимало ефективних способів відновлення пошкоджених або зруйнованих зубів. Одним з найнадійніших варіантів…

1 місяць ago