Головна » Бухгалтеру » Консультації » Розмір нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не підлягає оподаткуванню ПДФО?
Консультації

Розмір нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, не підлягає оподаткуванню ПДФО?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу України не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2019 році – 2690 грн., у 2020 році – 2940 грн., у 2021 році – 3180 гривень).
     

Положення п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПКУ не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачені п.п. 165.1.47 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.

Як отримати допомогу

Подібна допомога може надаватися як працівникам підприємства, так і особам, які не працюють на підприємстві. Але за умови, що напрями та умови використання допомоги не встановлюються. Їх визначає сама особа — одержувач допомоги (наприклад, для вирішення соціально-побутових потреб).

Документальне оформлення.

 Підставою для виплати нецільової благодійної допомоги є заява фізичної особи (працівника або не працівника підприємства). Де має бути чітко зазначено, що така фізична особа просить надати саме нецільову благодійну допомогу, наприклад, у зв’язку із сімейними обставинами.

На підставі такої заяви керівник видає наказ (розпорядження) про надання НБД, в якому зазначає розмір матдопомоги (на розсуд керівника, залежно від фінансових можливостей підприємства).

Оподаткування таких виплат.

 Допомога, надана нерезидентом, у повному обсязі потрапить до оподатковуваного доходу одержувача. Якщо ж домопога отримана від резидента, проте її розмір перевищує неоподатковувану межу — до оподатковуваного доходу потрапить лише сума перевищення (тобто частина матдопомоги, що перевищила 3180 грн. у 2021 році).

Читати по темі:  Податкова знижка за освіту дитини: готуємо документи

 ЄСВ на такі виплати не нараховується. А у звітності подібна допомога відображається за ознакою доходу «169» форми № 1ДФ.

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X