Головна » Бухгалтеру » Консультації » РРО – новації 2020 року для ФОП
Консультації

РРО – новації 2020 року для ФОП

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до п.53 підрозділу 10 розділу XX «Перехідних положень» ПКУ до 01 жовтня 2020 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій  не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП)) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень, крім тих, які здійснюють:

 1.  реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 2.  реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

З 01 жовтня 2020 року до 01 січня 2021 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

 1. реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
 2. реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
 3. реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
 4. реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
 5. роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
 6. діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;
 7. діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
 8. діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
 9. реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп (ФОП) в календарному році обсягу доходу 1 000 000 гривень, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО та/або програмного РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

35 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X