Головна » Бухгалтеру » Консультації » Що буде з ІІІ групою ЄП за ставкою 5% через введення ставки 2%?
Консультації Російська агресія

Що буде з ІІІ групою ЄП за ставкою 5% через введення ставки 2%?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ДПС у Львівській області пояснює, що юридична особа чи фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою I Розділу XIV ПКУ (п. 291.3), та реєструється платником єдиного податку у визначеному порядку.

Відповідно до абзацу першого пп. 9.2 п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ передбачено, що тимчасово з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, платниками єдиного податку третьої групи можуть бути фізичні особи – підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень. Відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ, встановлюється у розмірі 2 відсотків доходу.

Отже, для платників податків обрання спрощеної системи оподаткування з особливостями справляння єдиного податку заставкою 2 відсотки є правом, а не обов’язком. Підприємці, які здійснюють діяльність на третій групі з обраною ставкою 5 відсотків без змін можуть далі продовжувати працювати за обраною ставкою.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X