Головна » Бухгалтеру » Консультації » Що робити, якщо роботодавець не віддає трудову книжку? — Скаржитися!
Консультації

Що робити, якщо роботодавець не віддає трудову книжку? — Скаржитися!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

До Управління Держпраці у Черкаській області звернувся житель області з питанням: «Після звільнення в м. Умань 29.07 роботодавець не віддає трудову книжку і вимагає, щоб я віддав йому гроші за те, що він платив за мене податок…. Що мені робити?»

Враховуючи вимоги ч. 1 ст. 47 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) власник або уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівникові копію наказу про звільнення з роботи, належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП.

Згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58 (Інструкція №58) у разі затримки видачі трудової книжки з вини роботодавця працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Днем звільнення в такому разі вважається день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення видається наказ і вноситься запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнається недійсним у порядку, установленому п. 2.10 Інструкції №58.

Встановлення фактів чи обставин тиску, переслідування та контроль за сплатою податків не входить до компетенції посадових осіб Управління Держпраці .

З метою інформування повідомляємо, що адміністрування єдиного соціального внеску (далі – ЄСВ) регламентується спеціальним Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. №2464-VI.

Відповідно до ст. 12 вищевказаного закону Державна податкова служба України здійснює контроль за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску, а також надає роз’яснення з питань застосування законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску.

Читати по темі:  НБУ надав операторам поштового зв’язку право здійснювати переказ коштів у національній валюті

Викладені Вами факти можуть свідчити про порушення Ваших трудових прав. У разі необхідності проведення заходу контролю (інспекційного відвідування) рекомендуємо направити до Управління Держпраці в вашій області  заяву у порядку Закону України «Про звернення громадян» (завантажити форму звернення).

Одночасно повідомляємо, за захистом своїх трудових прав, на підставі ст.ст. 55, 124 Конституції України, ст.ст. 117, 232, 238 КЗпП України, Ви маєте право звернутися безпосередньо до суду, подавши відповідну заяву в порядку Цивільного процесуального кодексу України.

Управління Держпраці

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

1 Comment

Клікніть, щоб прокоментувати

восемь − 6 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Реклама

Random Quote

Хочешь иметь столько денег,чтобы хватало тебе и твоей семье — работай сам… Хочешь обеспечить свои будущие поколения — заставь людей работать на себя

— Карл Маркс

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: