Консультації

Що роботи у разі настання нещасного випадку на підприємстві?

У разі настання нещасного випадку відповідно зі статтею 22 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен організовувати розслідування нещасних випадків.

Нещасні випадки розслідуються відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р., № 337 (далі — Порядок).

Відповідно до положень п. 8 Порядку, у разі отримання інформації про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов’язаний протягом однієї доби повідомити підприємствам (установам, організаціям), зазначеним в абзацах четвертому — дев’ятому цього пункту, з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення згідно з додатком 2.

За частую роботодавці нехтують вимогами Порядку, а працівники, що отримали травми, родини потерпілих або взагалі не знають своїх прав щодо проведення розслідування нещасних випадків, або йдуть на домовленість з роботодавцем та приймають пропозиції свідчити, що ушкодження сталося в побуті.

Отже, прихований нещасний випадок на виробництві — нещасний випадок, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомив у встановлений Порядком строк відповідним органам та установам, та/або нещасний випадок, розслідування якого не проведено комісією підприємства (установи, організації).

Ефективним способом профілактики та виявлення прихованого виробничого травматизму є — проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців, серед працівників закладів охорони здоров’я щодо своєчасного надання екстрених повідомлень про звернення потерпілих з посиланням на нещасний випадок.

Працівникам можна порадити наступне, у разі травмування під час виконання своїх трудових обов’язків не йдіть на домовленість з роботодавцем та не приймайте його пропозиції щодо травмування у побуті, вимагайте проведення розслідування нещасних випадків. Пам’ятайте, що стан охорони праці на підприємстві залежить не тільки від роботодавця, а ще від ставлення до охорони праці кожного працівника.

Приховування роботодавцем факту нещасного випадку позбавляє працівника його конституційного права на соціальний захист.

Share
Опубліковано
Buhgalter

Recent Posts

Будівельні матеріали: міцний фундамент успішного бізнесу

  В сучасному світі, де конкуренція постійно зростає, важливо мати надійних партнерів та якісні матеріали.…

5 днів ago

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

4 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

4 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

4 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

4 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

1 місяць ago