Головна » Бухгалтеру » Консультації » Скасування довідок про реєстрацію місця проживання та склад сім’ї
Консультації

Скасування довідок про реєстрацію місця проживання та склад сім’ї

Поділіться з друзями - підтримайте проект

18 вересня, під час засідання Кабінету міністрів України було прийнято рішення, яке дозволить в майбутньому скасувати необхідність отримання довідок про реєстрацію місця проживання та склад сім’ї. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він зазначив, що при переводі документообігу в цифровий формат будуть скасовані декілька видів довідок – зокрема, довідка про реєстрацію місця проживання та склад сім’ї. Відтепер функція формування політики у сфері адміністративних послуг переходить Міністерству цифрових трансформацій.

Чиновник наголосив, що завдяки прийнятому рішенню можливо змінити саму логіку отримання деяких послуг.

Приміром, незабаром планується скасувати так звану “форму 13”, тобто довідку про реєстрацію місця проживання громадянина. Щороку за цією довідкою звертаються близько 20 млн українців. Також планується скасувати отримання довідки про склад сім’ї, яка щорічно потрібна мільйону осіб. Планується створити єдину електронну форму, замість подання 37 документів при народженні дитини.

Також заплановано запуск автоматичних послуг без залучення чиновника, тобто “кабінет забудовника”. Презентація самого міністерства, команди, цілей і проєктів відбудеться вже в кінці місяця.

Віце-прем’єр-міністр України Михайло Федоров, презентував бренд цифрової держави на ІТ-форумі у Запоріжжі.

За півтора-два роки Україну повністю покриють широкосмуговим Інтернетом і уся комунікація громадян із державними структурами має перейти в інтернетпростір.

Скільки займе час впровадження новацій?

«Ми провели глобальний аналіз по світу. В середньому це займає 15-20 років для того, щоб оцифрувати всі послуги. Ми плануємо це зробити за 3-5 років. Глобальна мета – якщо послуги он-лайн немає, то її не існує, і відповідно 100% послуг відцифровані».

Скільки коштуватимуть платникам податків реформи – наразі невідомо. Коли закінчимо аудит, то зможемо прогнозувати цифри, бо вони мають чіткими, про них не можна говорити абстрактно.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Форми електронних документів, які мають застосовуватись суб’єктами господарювання – користувачами програмних РРО, розміщено на вебпорталі ДПС

Наша розсилка

Події

травень, 2021

X