Народні депутати знайшли винного у зростанні останнім часом частки тіньового сектору економіки. Виявляється, ховатися у тіні допомагає спрощена система оподаткування.

МВФ оцінив розмір тіньового сектора в структурі економіки України в 44,8%. А серед основних загроз експерти Ради Європи називають корупцію та незаконну економічну діяльність, включаючи фіктивне підприємництво, ухиляння від сплати податків та шахрайство.

Спрощена система оподаткування почала масово використовуватися реальним великим бізнесом з метою ухилення від сплати податків, податкової оптимізації, а також з метою легалізації продажу товарів, отриманих без будь-яких первинних документів, товарів, ввезених на митну територію України контрабандним шляхом та без сплати будь-яких податків і зборів. 

Тож автори проекту змін до ПКУ  (№8089) пропонують хоча б зменшити вплив цих загроз  за рахунок зменшення ставки податку на додану вартість та реформування спрощеної системи. Звісно — з урахуванням європейської практики.

Тож пропонується, насамперед, знизити основну ставку ПДВ з 20% до 16%. Водночас, обмежити види діяльності, які даватимуть право перебувати на ІІ групі платників єдиного податку. Таку можливість, на думку авторів проекту, слід залишити тільки фізичним особам-підприємцям, які здійснюють  виробництво товарів, роздрібний продаж на ринках, у сфері ресторанного господарства в об’єкті площею до 20 м2 чи з використанням засобу пересувної торгівлі. Також спрощенцями залишаться ФОП, які виконують роботи, надають послуги (у тому числі побутові), або реалізують товар дистанційним способом.

Незмінними для них залишиться граничний обсяг доходу в 1,5 млн грн. на рік. Але їх зобов’яжуть встановити реєстратори розрахункових операцій. Натомість спрощенців ІІІ групи взагалі ліквідують.

Також установлять низку заборон для І та ІІ груп на певні види діяльності, як-от продаж на двох об’єктах у ресторанах чи роздрібна реалізація з трьох торговельних місць на ринках. Адже, на думку авторів, це вже «має ознаки мережевого бізнесу».

Відповідно підвищаться і санкції: до 200% вартості товару, проданого з порушенням, але не менше 1700 грн.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago