Головна » Бухгалтеру » Консультації » Суб’єкти господарювання які працюють з ФОПами повинні отримати копію документу про їх державну реєстрацію
Консультації

Суб’єкти господарювання які працюють з ФОПами повинні отримати копію документу про їх державну реєстрацію

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 Під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.

Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до підпунктів 14.1.195 та 14.1.222 п. 14.1 ст. 14 ПКУ. Ці норми встановлені п. 177.8 ст. 177 ПКУ.

Якщо юридична особа укладала договір з фізичною особою – громадянином, при цьому не отримала відповідні документи, що підтверджують її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, то при виплаті доходу така юридична особа зобов’язана утримати ПДФО та подати до контролюючих органів податковий розрахунок за формою № 1ДФ.

Фізична особа – підприємець, в свою чергу, подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за звітний календарний рік, в якій також відображає суму доходу отриманого від податкового агента.

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X