Категорія: Консультації

Термін сплати ЄСВ з нарахованої допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами

 Пунктом 1 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449 із змінами і доповненнями, передбачено, що ЄСВ нараховується на суми, що визначені базою для нарахування ЄСВ, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Згідно з пп. 4 п. 2 розділу IV Інструкції № 449 ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Обчислення ЄСВ платниками, зазначеними у підпунктах 1 та 2 розділу ІІ Інструкції № 449, зокрема підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства особам, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності, перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується ЄСВ (пп. 1 п. 3 розділу IV Інструкції № 449).

Нараховані за відповідний календарний місяць суми ЄСВ сплачуються платниками не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується ЄСВ (пп. 6 п. 3 розділу IV Інструкції № 449).

У разі якщо останній день строків сплати ЄСВ, зазначених у Інструкції № 449, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄСВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 11 розділу IV Інструкції № 449).

Отже, роботодавець зобов’язаний сплатити ЄСВ з нарахованої за відповідний календарний місяць суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця,ЄСВ на лікарняні

 

ДФС

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Подвесные детские качели-гнездо от BONRO: комфорт и радость для вашего ребенка

Детские качели подвесные купить в інтернет-машазине BONRO – это не просто купить игрушку, а приобрести…

1 тиждень ago

10 способів використання діаграми Ганта в нетипових бізнес-процесах

Багато хто вважає, що діаграми Ганта підходять лише для класичних проєктів: розробки програмного забезпечення, будівництва…

2 тижні ago

Коли варто задуматися про відновлення зуба за допомогою коронки

Сучасна стоматологія пропонує чимало ефективних способів відновлення пошкоджених або зруйнованих зубів. Одним з найнадійніших варіантів…

2 тижні ago

Доставка води додому комфорт, що стає стандартом життя

Питна вода необхідна для нормального функціонування всіх систем організму, допомагає поліпшити стан шкіри, підтримувати рівень…

3 тижні ago

Топ-10 компаній України, в яких айтівці хочуть працювати

Згідно з результатами дослідження привабливості роботодавців в українській ІТ-індустрії, компанії, що займаються технологіями, продовжують бути…

4 тижні ago

Розбір основних видів комбінацій японських свічок: про що вони говорять?

Існують різні методи технічного аналізу, які у своїй роботі використовують інвестори, трейдери та аналітики на…

2 місяці ago