Головна » Бухгалтеру » Консультації » У 2020 році неоподатковуваний розмір матеріальної допомоги від роботодавця становитиме 2940 грн
Консультації

У 2020 році неоподатковуваний розмір матеріальної допомоги від роботодавця становитиме 2940 грн

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ДПС у м. Києві інформує, що відповідно до Закону  «Про Державний бюджет на 2020 рік» з 1 січня 2020 року змінюються розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

Відтепер місячний розмір мінімальної заробітної плати становитиме 4723 грн (у погодинному розмірі – 28,31 грн), а розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи станом на 1 січня встановлено у розмірі 2102 грн.

Збільшення розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного року, впливає, зокрема, на розмір неоподатковуваної матеріальної допомоги.

Так, відповідно до законодавства не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (пп. 170.7.3 ПКУ).

Тобто в 2020 році неоподатковуваний розмір матеріальної допомоги від роботодавця становитиме 2940 грн.

Також, враховуючи вимоги пп. 165.1.39 ПКУ до оподатковуваного доходу не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) – у частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. У 2020 році це 1180,75 грн.

29 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X