Консультації

Випадки, коли єдинник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів

Якщо фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку порушують умови, визначені Податковим кодексом, щодо перебування на спрощеній системі оподаткування та/або перебування у відповідній групі платника єдиного податку, то такі платники зобов’язані перейти до іншої групи платника єдиного податку або на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

У фіскальному відомстві акцентують, ст. 298 пп.298.2.3 ПКУ визначено у яких випадках та в які строки платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів.

Відтак у разі перевищення:

  • протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками першої і другої груп та нездійснення переходу на застосування іншої ставки;
  • протягом календарного року обсягу доходу 5000000 грн, платниками єдиного податку першої і другої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для третьої групи;
  • протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками третьої групи – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося перевищення.

У разі застосування платником ЄП іншого способу розрахунків, ніж в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій) – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків.

У разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.

 У разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення.

У разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

У разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у пп. 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago