Зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) є похідним результатом внесення платника податку до переліку ризикових.
Тому ефективним способом захистом порушених прав під час судового оскарження зупинення реєстрації ПН/РК є також визнання протиправним рішення органу ДФС про внесення до переліку ризикових платників податків, як акту індивідуальної дії.
Для платника податків не наступають негативні наслідки та не порушуються його права у звязку із включенням його до переліку ризикових платників.
Судова позиція: Рішення Комісії ГУ ДФС, оформлене протоколом, в частині внесення до переліку ризикових платників податків порушує права позивача як платника податку, прийняте за відсутності правових підстав (приклад справа 0340/1743/18, апеляційна інстанція).
– визнання протиправним та скасування рішення Комісії Головного управління ДФС (регіону), яка приймає рішення про реєстрацію про включення платника до переліку ризикових платників податку та зобов’язання виключити позивача з переліку ризикових платників податку.
– Чинним законодавством України не передбачено надання платнику податків копії рішення про його включення чи виключення до/з переліку ризикових платників податків, у зв’язку з чим платник не може самостійно подати копію оскаржуваного рішення, яке йому органом ДФС не вручено. Тому під час подання позову необхідно подавати клопотання про витребування витягу з протоколу засідання Комісії та матеріалів, на підставі яких платників податків віднесено до такого переліку (приклад: ухвали суду у справах 826/16849/18, 0340/1743/18, 821/979/18).
У разі відмови надання органом ДФС витягу з протоколу суди вважають, що рішення про віднесення позивача до переліку ризикових платників податків не приймалося у відповідності до встановленого законодавством порядку (приклад: справа 821/979/18, апеляційна інстанція).
Як засіб забезпечення позову рекомендується подавати заяву про зупинення дії рішення комісії Головного управління ДФС (регіону), яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, оформленого протоколом, в частині внесення до переліку ризикових платників податків (приклад: справа 0340/1743/18).
Протиправність внесення до переліку ризикових платників дій розглядається судом з урахуванням конкретних обставин. Як підставу можна зазначати протиправність самих Критеріїв ризиковості платника податків визначених лише листами ДФС.
До даного інформаційного матеріалу додається зразок витягу з протоколу ГУ ДФС у Київській області в якому податкова інформація складена ще до прийняття постанови КМУ № 117 від 21.02.2018 року, але на підставі якої 27.03.2018 року платника внесено до переліку ризикових як «самовизначеного».
Новейшие смартфоны требуют особого внимания к их сохранности из-за высокой стоимости и хрупкой конструкции. Качественный…
У світі стрімкої цифрової трансформації бізнесу компанії дедалі частіше відмовляються від традиційної телефонії на користь…
Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…
ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…
Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…
Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…