Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як обчислити ЄСВ підприємцю на загальній системі?
Консультації

Як обчислити ЄСВ підприємцю на загальній системі?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

Базою нарахування ЄСВ для таких підприємців є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2019 році — 918,06 грн).

Визначають базу нарахування ЄСВ фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, як ті, що отримали, так і ті, які не отримали дохід у звітному кварталі або звітному місяці звітного кварталу. При визначенні доходу (прибутку), з якого сплачується ЄСВ, враховується кількість календарних місяців, у яких отримано дохід (прибуток).

ЄСВ встановлюється у розмірі 22 % до бази нарахування ЄВ.

Остаточне обчислення сум ЄСВ зазначеною категорією платників здійснюється за календарний рік на підставі даних річних податкових декларацій (річної звітності) та результатів перевірок діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру доходу, що підлягає оподаткуванню ПДФО.

Базою нарахування ЄСВ є чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації, поділений на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник ЄВ.

Cуми ЄСВ, сплачені протягом звітного року, враховуються платниками, при остаточному розрахунку ЄСВ, який підлягає сплаті за звітний рік.

Вісник ДПС

44 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X