Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як підприємцю оформити працівника на роботу
Консультації

Як підприємцю оформити працівника на роботу

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Чинним законодавством передбачено однаковий порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками для всіх роботодавців – чи то юридична особа, чи фізична особа-підприємець (ФОП).

Оформлюючи працівника на роботу, підприємцю необхідно:

  1. укласти в письмовій формі трудовий договір (п.6 ч. 1  ст. 24 Кодексу законів про працю України . Форма трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджена наказом Мінпраці від 08.06.2001 року № 260).
  2. оформити наказ про прийняття на роботу (типова форма № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затверджена наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 року №489);
  3. повідомити ДПС про прийняття працівника на роботу (форма повідомлення визначена постановою КМУ від 17.06.2015 р. №413).

Повідомлення подається ФОП до територіальних органів Державної податкової служби за місцем його обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Форма повідомлення заповнюється наступним чином:

  • Підприємець зазначає свій номер облікової картки платника податків;

  • П.І.Б. працівника, якого приймає до себе на постійне та/або тимчасове місце роботи;

  • Дані про номер облікової картки платника податків найманого робітника;

  • Дані документу, на підставі якого укладається з фізичною особою трудовий договір: номер та дата наказу або розпорядження ФОП.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X