Головна » Бухгалтеру » Консультації » Як підприємства, що активно працюють, роками демонструють збитковість
Держоргани інформують Консультації

Як підприємства, що активно працюють, роками демонструють збитковість

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Компанія з декларування податку на прибуток, яка щойно завершилась, знову показала  прикру статистику. За підсумками першого півріччя цього року 398 платників Офісу великих платників  (а це 26,6% від загальної кількості платників податку на прибуток) – заходяться у стані збитковості.

Збитки, що ними задекларовані, сягають 705,2 млрд грн. 389,4 млрд грн з них – або 55,2% від всіх збитків по Офісу – припадає на банківський сектор.

Але є чимало й інших галузей, з яких можна скласти антирейтинг збитковості за перше півріччя: виробництво хімпродукції (підприємства дали 72,4 млрд грн збитків), металургія (35,5 млрд), оптова торгівля (27,4 млрд), інформаційна та телекомунікаційна галузь (23 млрд).

Ми виділили ТОП-5 підприємств з різних галузей  з найбільшими показниками збитковості:

-ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання «АЗОТ» – має збитки, що дорівнюють 9% всього обсягу збитків підприємств, котрі обслуговуються в Офісі (без урахування банківського сектору);

-ТОВ «Карпатнафтохім» – 5,4% від усіх збитків (без банків);

-ТОВ «Лайфселл» – 4,5% від усіх збитків (без банків);

-ПрАТ «Рівнеазот»  – 4,4% від усіх збитків (без банків);

-ПАТ «Дніпровський меткомбінат» – 4,2% від усіх збитків (без банків).

Характерно, значна кількість компаній не тільки демонструє збитки, що обчислюються десятками мільярдів грн, а й вперто їх нарощує – продовжуючи при цьому активно працювати: виробляти продукцію, торгувати, надавати послуги тощо.

Ось як виглядає антирейтинг компаній – з тих, що супроводжуються Офісом – котрі протягом останніх трьох років (з 2016 по перше півріччя 2019-го) стають дедалі збитковішими (для прикладу ми взяли ті з них, хто демонструє найбільш стрімкий ріст негативних показників):

-ПрАТ «Росава» – за три роки підприємство наростило збитковість на 1100%

-ТОВ «АШАН Україна Гіпермаркет» – за три роки наростило збитковість на 280%

-КП «Харківські теплові мережі» – наростило збитковість на 226%

-ТОВ «ТРИМОБ» – наростило збитковість на 60%

-ПАТ «Дніпровський меткомбінат»  – за три роки наростило збитковість на 53%

-АТ ДТЕК «Західенерго»  – наростило збитковість на 46%

-ПрАТ «ЗТР»  – наростило за три роки збитковість на 16%

 Загалом систематично з року в рік декларують від’ємне значення об’єкту оподаткування  212 великих платників Офісу (без врахування банківського сектора) з сумою збитків в 300 млрд грн.

Галузі економіки, по яких маємо найбільшу кількість постійно збиткових підприємств протягом останніх років, розподілилися так:

– підприємства переробної промисловості – 73 суб’єкти господарювання зі збитками на суму 149 млрд грн;

– підприємства оптової та роздрібної торгівлі – 57 с.г., сума збитків 47,9 млрд грн;

– підприємства що здійснюють виробництво, розподілення електроенергії, газу та тепла – 23 с.г.; сума збитків 22,5 млрд грн;

– телеканали та підприємства мобільного зв’язку – 9 с.г.; сума збитків 21,7 млрд грн.

Причинами збитковості найчастіше є перенесення збитків попередніх періодів, або нарахування відсотків за різними видами позик. Можливо, враховуючи такий контекст, доречно було б законодавчо врегулювати питання перенесення збитків або питання обмеження використання терміну від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток.

Довідково

Варто відзначити, що в порівнянні з попереднім звітним періодом (перший квартал цього року) відслідковується позитивна динаміка щодо зменшення як кількості збиткових підприємств так сум задекларованих збитків.

Так, в порівнянні з першим кварталом, кількість збиткових суб’єктів господарювання  зменшилась на 11%, або на 47  платників,  а сума задекларованих збитків скоротилась на 19,3 млрд грн, або на 2,7%. Вийшли зі стану збитковості 72 суб’єкта господарювання, які за перший квартал  декларували  3,6 млрд грн збитків. Ними  задекларовано до сплати 433,3 млн грн податку на прибуток.

ДФС

68 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X