Консультації

Як уникнути штрафу за несвоєчасну реєстрацію помилкової податкової накладної?

Виправлення помилки щодо дати ПН не спростовує факту порушення строку її реєстрації у ЄРПН

 

Верховний Суд погоджується, що виправлення підприємством помилки щодо дати податкової накладної призвело лише до приведення у відповідність його податкової звітності з ПДВ. Доводи підприємства про те, що внесення коригування до податкової накладної обгрунтовує дотримання строку реєстрації податкової накладної, не спростовують підтвердженого матеріалами справи факту порушення строку реєстрації такої накладної у ЄРПН.

Відповідні тези викладені у постанові ВС/КАС від 13.05.2021 р. у справі №822/745/18.

Спір полягав в оскарженні фермерським господарством податкового повідомлення-рішення, за яким до нього застосовано штраф на підставі ст. 120-1 ПКУ – несвоєчасна реєстрація в ЄРПН податкової накладної від 03.08.2016 р., яка була зареєстрована 26.08.2016 р., кількість днів порушення – 8.

Суд першої інстанції виходив з того, що позивач довів відсутність порушення податкового законодавства, оскільки допустив помилку щодо дати складання накладної. На думку суду, податкова накладна, яка складена не 03.08.2016 р., але зареєстрована 26.08.2016 р., була у подальшому виправлена, що відповідно заперечує порушення терміну її реєстрації та наявності підстав для застосування штрафних санкцій. Вказане слугувало для висновку суду першої інстанції про відсутність порушення позивачем 15-ти денного терміну реєстрації податкової накладної та наявність підстав для скасування податкового повідомлення – рішення.

Однак це рішення скасоване апеляційним судом. Він указав, що за інформацією з бази даних ДФС “Податковий блок”, підтверджено дату реєстрації податкової накладної, яка свідчить про порушення позивачем строку її реєстрації у ЄРПН. Крім того, судом вказано на те, що виправлення позивачем помилки щодо дати вказаної накладної не спростовує факту порушення строку реєстрації такої накладної у ЄРПН.

Верховний Суд підтримав рішення суду апеляційної інстанції.

Також матеріалами справи підтверджено, що розрахунок коригування позивач зареєстрував 31.08.2016 р., а податкова накладна від 19.08.2016 р. зареєстрована лише 01.09.2016 р., що підтверджено витягами з інформаційної бази даних “Податковий блок”.

 

 

ЮрЛіга

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

4 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

4 тижні ago