Юридичні консультації

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску необхідно виконувати в першу чергу, адже вони мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями. Виняток — виплата заробітної плати.

Нагадаємо, що правові та організаційні засади щодо збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати регулює Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.

Ризики для роботодавця

При наявності заборгованості по сплаті ЄСВ контролери надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки) згідно п. 3 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.

Вимогу про сплату боргу вважають узгодженою, тобто вона набирає чинності, якщо протягом десяти календарних днів з дня її надходження платник ЄСВ:

  • не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів з нарахованою пенею;
  • не узгодив вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному чи судовому порядку;
  • не сплатив узгоджену суму боргу (з дня отримання відповідного рішення податкового органу або суду) після спливу останнього дня відповідного строку.

При узгодженні вимоги податківці протягом десяти робочих днів надсилають за Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI до органу Державної виконавчої служби вимогу про сплату боргу (недоїмки) для примусового стягнення. Після чого блокують рахунки, в т. ч. карткові, арештовують майно, обмежують виїзд за кордон посадових осіб боржників чи самих ФОПів — боржників.

Ризики для працівника

До страхового стажу працівника зараховують тільки ті періоди трудової діяльності, за які повністю сплачені страхові внески.

Отже, період, за який наявна заборгованість з єдиного внеску, не зарахують до страхового стажу до повного погашення боргу.

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: ЄСВ

Recent Posts

Чехол на Samsung S23 FE: гид для покупателя

Новейшие смартфоны требуют особого внимания к их сохранности из-за высокой стоимости и хрупкой конструкции. Качественный…

7 днів ago

Віртуальний номер для бізнесу: чому компанії обирають Freezvon

У світі стрімкої цифрової трансформації бізнесу компанії дедалі частіше відмовляються від традиційної телефонії на користь…

1 тиждень ago

Чи потрібно припиняти підприємницьку діяльність у разі мобілізації?

Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…

2 тижні ago

Коли громадська організація має зареєстуватися платником ПДВ

ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…

2 тижні ago

Реклами про IT багато, але чи варте воно уваги?

Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…

4 тижні ago

В Україні з’явилася платформа автоматичного розрахунку податку з інвестицій

Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…

1 місяць ago