Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » ЄСВ не працюючого ФОПа: останнє попередження — знімайтесь з реєстрації!
Ініціативи законотворців

ЄСВ не працюючого ФОПа: останнє попередження – знімайтесь з реєстрації!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Д.Гетманцев вніс до ВРУ  законопроект 2190, який забезпечить гарантування прав і законних інтересів суб’єктів малого і середнього підприємництва, усуне несправедливу сплату ЄСВ самозайнятими особами та знизить рівень соціальної напруги в українському суспільстві.

Суть законопроекту звидиться до шансу виправити, проте вже останнього шансу, ситуацію, котра виникла у 2017 році.

Коли новою редакцією Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» було зобов’язано фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, які починаючи з 01 січня 2017 року не отримують дохід від здійснюваної підприємницької діяльності, нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому, ніж мінімальний страховий внесок у розрахунку на місяць.

Тоді багато ФОП закрились одразу, але і багато залишились і без діяльності і без відповідного внесення змін до ЄДР про припинення діяльності та зняття з обліку.

Законопроектом попонується платникам у 30ти денний термін після набуття чинності даного законопроекту все ж таки подати відповідні документи до контролюючих органів про припинення діяльності та зняття з обліку, натоміть борг, котрий у них накопичувався протягом цих років буде списаний. У Законопроекті сказано:

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу.

Однак про платнків, котрі вже заплатили подібні недоїмки та штрафи до набуття чинності даного законопроекту, не згадується.

за матеріалами ВРУ


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Реквізити рахунків для зарахування коштів ЄСВ в Кіровоградській області (чинні з 02.05.2019 р.)

Наша розсилка

Події

серпень, 2021

X