Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » ЄСВ не працюючого ФОПа: останнє попередження — знімайтесь з реєстрації!
Ініціативи законотворців

ЄСВ не працюючого ФОПа: останнє попередження — знімайтесь з реєстрації!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Д.Гетманцев вніс до ВРУ  законопроект 2190, який забезпечить гарантування прав і законних інтересів суб’єктів малого і середнього підприємництва, усуне несправедливу сплату ЄСВ самозайнятими особами та знизить рівень соціальної напруги в українському суспільстві.

Суть законопроекту звидиться до шансу виправити, проте вже останнього шансу, ситуацію, котра виникла у 2017 році.

Коли новою редакцією Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» було зобов’язано фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, які починаючи з 01 січня 2017 року не отримують дохід від здійснюваної підприємницької діяльності, нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не меншому, ніж мінімальний страховий внесок у розрахунку на місяць.

Тоді багато ФОП закрились одразу, але і багато залишились і без діяльності і без відповідного внесення змін до ЄДР про припинення діяльності та зняття з обліку.

Законопроектом попонується платникам у 30ти денний термін після набуття чинності даного законопроекту все ж таки подати відповідні документи до контролюючих органів про припинення діяльності та зняття з обліку, натоміть борг, котрий у них накопичувався протягом цих років буде списаний. У Законопроекті сказано:

Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу.

Однак про платнків, котрі вже заплатили подібні недоїмки та штрафи до набуття чинності даного законопроекту, не згадується.

за матеріалами ВРУ

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Українським селянам надали змогу стати платниками єдиного податку четвертої групи

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

пятнадцать − 2 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Реклама

Random Quote

Когда секретари бездельничают и занимаются болтовней — это явный признак того, что учреждение находится в состоянии загнивания

— Ли Якокка

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: