Головна » Бухгалтеру » Консультації » ЄСВ: звільнили ФОП від сплати за себе, але адмін відповідальність залишилась?
Консультації

ЄСВ: звільнили ФОП від сплати за себе, але адмін відповідальність залишилась?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідь на питання: “Чи звільняються від адміністративної відповідальності роботодавці за порушення законодавства по єдиному внеску у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?”, – податківці дали в Категорії ЗІР 201.09, але ми попереджаємо, що верховенство закону в Україні понад усе. Жодна консультація, навіть контролюючого органу не матиме законної сили та може бути оскаржена в суді.

За порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску до посадових осіб підприємств, установ застосовується відповідальність відповідно до ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (510грн-680грн). 
     Статтею 38 КУпАП встановлено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніше ніж через два місяці з дня виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до КУпАП підвідомчі суду (судді).
     Згідно з п. 9 прим. 11.1 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» 
Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 01 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) (далі – карантин): несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску; неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів); несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів. 
     Крім того, протягом періодів з 01 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню (п. 9 прим. 11.2 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464).
     Отже, роботодавці звільняються від адміністративної відповідальності за порушення законодавства по єдиному внеску, вчинені щодо періодів з 01 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
     При цьому положення ст. 38 КУпАП щодо порушень, вчинених у такі періоди не застосовуються.

Нагадаємо, що адмін відповідальність за порушення сплати податків та зборів передбачена Кодекс України про адміністративні правопорушення. Жодних змін в Кодекс, чи то на період карантину, чи на будь-який інший період не вносилось!

Читати по темі:  Мінімальний розмір ЄСВ з 1 вересня 2020 року - 1100 грн

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2020

X