Головна » Бухгалтеру » Консультації » 1-ДФ: Внесок фізичної особи–засновника до статутного фонду юридичної особи
Консультації

1-ДФ: Внесок фізичної особи–засновника до статутного фонду юридичної особи

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи – емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи.

Крім того, від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених п.п. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.52 ст. 165 Кодексу.

Отже, сума майнового внеску фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи – резидента не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

При цьому підприємство – емітент корпоративних прав є податковим агентом в частині повідомлення органів ДФС про суми майнового та немайнового внеску фізичної особи до статутного фонду емітента корпоративних прав в обмін на такі права і зобов’язано відобразити такі суми у податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою ” 178″.

Зазначена норма передбачена п.п. 165.1.44 ст. 165, п.п. 1.7 п. 16 1 підр. 10 розд. XX Податкового кодексу України.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X