Головна » Бухгалтеру » Консультації » 20-ОПП: відповідальність за неподання протягом періоду карантину
Консультації

20-ОПП: відповідальність за неподання протягом періоду карантину

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Чи застосовується відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) повідомлення за ф. No 20-ОПП протягом періоду здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби?

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПКУ платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти контролюючі органи за основним місцем обліку про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням згідно з розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 No 1588 із змінами та доповненнями, шляхом подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою No 20-ОПП (далі – повідомлення за ф. No 20-ОПП) протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Відповідальність за неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, зокрема, за неподання повідомлення за формою No 20-ОПП передбачена п. 117.1 ст. 117 ПКУ.

Відповідно до п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ за порушення податкового
законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:

 1. порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах
  недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
 2. відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
 3. порушення вимог законодавства в частині: обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
 4. цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
 5. обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
 6. здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
 7. здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового
  без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;
 8. порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Таким чином, відповідальність за неподання (несвоєчасне подання) повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. No 20-ОПП протягом періоду здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби не застосовується.

ЗІР

29 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X