Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » 2021 рік: щорічному підтвердженню відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юрособи Бути!
Держоргани інформують Консультації

2021 рік: щорічному підтвердженню відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юрособи Бути!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Зметою формування єдиної практики застосування положень Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” (далі – Закон) Міністерство юстиції України листом від 13.01.2021 № 245/8.4.4/32-21 роз’яснило питання щодо щорічного підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

У листі зазначено, що оскільки у 2020 році нормативно-правовий акт, яким мали бути затверджені форма та зміст структури власності, прийнятий не був, то подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи вперше відповідно до вказаного закону очікуватиметься у 2021 році після прийняття зазначеного нормативно-правового акта. Оскільки мова йде про щорічне підтвердження, то виходячи з цього принципу наступне підтвердження планується вже в 2022 році. При цьому Закон встановив, протягом якого строку має бути підтвердження – 14 календарних днів з дати державної реєстрації. Тому кожна юрособа в 2022 році протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації створення такої юрособи має підтвердити відомості про кінцевого бенефіціарного власника.

Наприклад, якщо юрособа зареєстрована 10 лютого, то обов’язок щодо подання документів відповідно до ст. 17 1 Закону в неї виникає з 10 лютого 2022 року.

Подання документів відповідно до зазначеної статті здійснюється незалежно від того, чи відбувались протягом року будь-які зміни щодо кінцевого бенефіціарного власника, зазначено у згаданому листі.

 

ДПС

31 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X